Skip to main content

Dom pod miastem

Pępowo

Pępowo

Adaptacja i budowa projektu typowego

 • Zakres

  Adaptacja + budowa stanu deweloperskiego

 • Miejscowość

  Pępowo

 • Powierzchnia

  218m2

 • Projektant

  Archon+ Biuro Projektów

 • Dziennik budowy

Inwestorzy, mieszkający na stałe w Irlandii, kupili kilka lat temu działkę w dobrze skomunikowanej z trójmiastem miejscowości Pępowo. Szukali godnego zaufania wykonawcy, który wybuduje ich wymarzony dom zachowując wysokie standardy oraz przejmie do załatwienia wszystkie sprawy formalne i organizacyjne.

Wybrany został projekt "w Karisjach 2" z pracowni Archon z dość bogatym układem: 5 pokoi, 1 kuchnia, 2 łazienki, spiżarnia, kotłownia, pralnia, 2 garderoby, kominek, garaż, strych.

W trakcie adaptacji projektu, zamiast gabinetu na parterze pojawił się domowy warsztat do dłubania przy motocyklu a w garażu siłownia przystosowana do przeprowadzania treningów CrossFit. 

Dom budowany jest w technologii tradycyjnej murowanej, ocieplony 20cm warstwą styropianu grafitowego. W związku z występującą instalacją wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, ważne było aby zadbać o szczelność powłok w domu. Tak jak w przypadku każdej realizacji z rekuperacją, przeprowadzony zostanie test szczelności budynku.

Obecnie budowa jest na etapie stanu surowego otwartego


Zdjęcia